Unutkanlıklar Yüzünden Yapılan Hatalardan Kurtulun

Unutkanlık kişilerin günlük hayatını olumsuz şekilde etkileyen geçici veya kalıcı bellek bozukluğudur. Günlük hayatın stresi, iş yaşamının yoğunluğu ya da aynı anda yapılması gereken birden fazla işin oluşu gibi yoğunluktan kaynaklanan nedenlerden ötürü kişilerde unutkanlık meydana gelebilir. Unutkanlıkların artması sonucu kişi, günlük hayatın gerekliliklerini yerine getiremediği için aşırı stres yüklenmesi yaşayabilir. Bunun sonucunda da depresyon gibi ruhsal bozukluklara davetiye çıkarabilir. Bu durumdan kurtulmak, kendinize daha da fazla yüklenmenize engel olmak ise artık küçük magnet ile daha da kolay…

Küçük Bir Notluk Alın

Unutkanlık o kadar rahatsız edici bir durumdur ki kişilerin özel günlerini unutması, ya da aşırı derecede yoğun bir programın içerisine alışveriş işini tıkıştırıp alınması gerekenleri unutması ve artık hiç vaktinin kalmaması gibi sorunlara da davetiye çıkarır. Bunları aşmak ise artık kişinin elindedir. Almanız gereken şeyleri ya da yaklaşan ve unutmamanız gereken özel günlerinizi; almış olduğunuz magnet kalemli notluk üzerine not edebilirsiniz. Bu gereci de mıknatıs kullanımına uygun olan ve sıklıkla ziyaret edeceğiniz bir bölgeye yerleştirebilirsiniz. Böylece unutmamanız gereken her şey artık gözlerinizin önünde olacaktır. Daha az stres ve daha az vakit kaybı yaşayacaksınız.

Üstelik edinmiş olacağınız bu magnet çeşitleri, kişiye özel olan tasarımlarıyla da dikkat çekmektedir. İstediğiniz şekilde tasarlanmasını sağlayabilirsiniz. Görmekten hoşlandığınız ve sizin için en güzel olan rengi seçebilirsiniz. Ya da altına size özel hissettirecek olan herhangi bir işleme ya da yazı iliştirilmesini isteyebilirsiniz. Eşinizle ve çocuklarınızla çektirmiş olduğunuz bir fotoğrafınızın bulunduğu bir magnet de seçebilirsiniz. Gördüğünüz zaman hoşunuza gidecek olan ve unutkanlığınıza canınızın sıkılmamasını sağlayacak olan tasarımlar oluşturulmasını isteyebilirsiniz.

Eğlenceli Hale getirin

Sadece kendinize değil, unutkanlığından sürekli olarak dem vuran, bu durumdan ötürü canı sıkkın olan ve her daim başına türlü sorunların geldiği sevdiklerinize de bu sorundan kurtulmaları için bu magnetli notluklardan armağan edebilirsiniz. Ya da miniklerinizin artık sorumluluk bilinçlerini geliştirmelerine yardımcı olmak için bu notluklardan edinebilirsiniz. Yapmaları gereken işleri not düşmelerini, bu işleri yapıp bitirdikçe de listeden çıkartmalarını böylelikle de özgüven sahibi birer birey haline gelmelerini ufak bir adım olan magnetle olanaklı hale getirebilirsiniz. Diş fırçalama, odasını toparlama, ödevlerini yapma, çantasını geceden hazırlama gibi alışkanlıkları edinmesini istiyorsanız; bu magnet yardımıyla sorumluluklarını daha eğlenceli bir hale getirerek yapmalarını sağlayabilirsiniz. Oyun haline gelen işlerden gerçekten de hoşlanacaklar. Yapmaları gereken şeylerden kaçmak istemeyecekler. Sizler de ufak problemlerinizi bu magnetlerle tatlı sorunlar haline getirebilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir