Tekrardan Çocuk Olmak İsteyeceğiniz Parti Malzemeleri

Diş Buğdayı eski bir Türk geleneği olup, Anadolu’nun pek çok yöresinde, şu an moda olan baby shower partisi gündemde olsa da büyük şehirlerde de bebeğin ilk dişi çıktığında yapılır. Yapılma nedenlerine gelince bebek çabuk büyüsün, rızkı artsın gibi düşünceler hakimdir. Ve bu genelde aile arasında yapılır.

Dişi ilk gören, bebeğe hediye alır ama yine geleneğe göre anne baba görmezden gelir ki, bir akraba hediye alsın. Belki şu an okurken bu durumdan bilgi sahibi olmayan vardır özellikle annelere sesleniyoruz ama şu bir gerçek kadın anne olunca, her şey dört dörtlük olması sebebi ile haberdar olmak moduna girer ve uygulama için sabırsızlıkla bekleyiş başlar.

Etkinlik eğlenceyle minik hediyelerle süslenince çok daha şeker bir hale gelir kuşkusuz. Neler mi yapılır? Mesela elinizden geliyorsa diş şeklinde kurabiyeler, pastalar. Gelmiyor mu? Bu konuda yardım alabileceğiniz çok yer var. Böylelikle olay hem esprili hem de eğlenceli duruma dönüşecektir.

Minik hediyeler derseniz işte o konuda hiç düşünmeyin, devreye biz girelim miniğinizin en beğendiğiniz fotoğrafını bize aktarın; buzdolabı magneti yapalım. Şablonlarımız öyle çeşitli ki seçerken içinde kaybolacağınıza eminiz. Hepsini özenle ve tüm espiriliği ile hazırladık; sizler için de, hem kendinize hem de sevdiklerinize harika bir anı olacağına yılların tecrübesine dayanarak rahatlıkla söyleyebiliriz. Yapacağınız tek şey, bir tuşa basmak aslında; bu kadar basit.

Her şey çok kolay değil mi? Ne kadar rahat seçim yaptınız. Ama durun daha işimiz bitmedi. Parti malzemeleri ne ihtiyacınız var. Her şey dört dörtlük olmalı değil mi? Hemen afiş ve süsler bölümüne girin, beğeninize göre seçiminizi yapın ve bize hazırlamak düşsün.’ ‘Dişimi görmeye hoş geldiniz” yazılı bir postere ne dersiniz mesela? Ya da bardak, tabak, pipet, kürdan, çanta v.s. nereye isterseniz sticker? Ne şeker dediğinizi duyar gibi olduk; En kısa zamanda en güzel şekilde en ekonomik haliyle ve yavrumuzun en özel gününde olabilmemiz için bize hazırla talimatı verin. İşlem bu kadar.

İşte biz böyle bir firmayız. Siz gülümseyin, sevdikleriniz size gülümsesin ve birazcık ta olsa bize gülümseyin diye varız. Hayat gülümsemek, paylaşmak, keyif almak değil mi? Gelin bu keyfi küçük şeylerle birlikte alalım.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir